FanSite Atomic Kitten

►Atomic Kitten

PreAtomic Kitten: Heidi Ranges, Kerry Katona, Elizabth McClarnon

Atomic Kitten 1: Natasha Hamilton, Kerry Katona, Lil Mcclarnon

Atomic Kitten 2 : Natasha Hamilton, Jenny Frost, Liz McClarnon

 

Atomic Kitten se dali dohromady v roce 1997 a složil je Andy McCluskey(člen skupiny Orchestral Manoeuvres in the Dark z 80.let) a jako první originální členka byla Heidi Range, která opustila skupinu a v roce 2001 se dostala do další skupiny Sugababes. Heidi tedy učinkovala pouze na demo nahrávce. Atomic Kitten se původně jmenovali „medové hlavy“ (HoneyHead) později , když se k Liz a Kerry připojila Tash, se přejmenovali na „Automatic Kittens“ což byla značka oblečení které používali jejich kostymérky a ješte pozdeji se přejmenovali na „Atomic Kitten“ protože tohle jméno bylo kratší, snadno zapomatovatelnější a lehce vyslovitelné.První hit skupiny se jmenoval „Right Now“ a byl vydál v prosinci 1999 a dosáhl do British Top 10. Po počátečním úspěchu Atomic Kitten se vydali v novém složení, Kerry, Lil a Natasha Hamilton po asii na tour, během kterého poprvé zazněl hit „Cradle“ . První album , „Right Now“ bylo v Japonsku vydáno 16. března 2000 a v Anglii 21. května 2000, s mírně upraveným playlistem.V červenci 2000 skupina vydala cover versi písně „Locomotion“ pro kreslený film“mašinka Thomas a kouzelná železnice“„Righ Now“ neměla od svého vydání moc štestí a nedobyla první příčky v prodeji alb a tak se Atomic nahravací společnost, Innocent Records, rozhodla že s děvčaty rozváží smlouvu. Dali jim však ješte jednu šanci kterou Atomic Kitten využili a vsadili všechno co měli na jeden jediný hit. Hit, který jim nakonec změnil celou jejich kariéru , protože ten hit se stal No. 1 v hitparádě.a byla to „Whole Again“ která jim pomohla ke kariéře. První videoklip byl natočený s Kerry Katonou,jenž skupinu v roce 2001 opustila kvuli svému těhotenství protože chtěla být maminkou na plný uvazek a tešila se na svatbu s Brianem McFaddenem(Westlife). Klip byl později předělán když Jenny Frost nahradila Kerry. Byl předělán nejen klip ale přenatočilo se i album „Righ Now“ a hned se probojovalo na předni příčky.Další singl „Eternal Flame“ předělávka od skupiny The Bangles( 1989) se stal dalším No. 1

 

Druhé Album a NezávislostPo obrovském úspěchu "Whole Again“ se začlo za přímluvy a podpory producenta a textaře Andyho McCluskeyho a Martina Oshei nahravát další album pod názvem „Feels So Good“ První singl který z tohoto alba se dostal na vzduch bylo „Its Ok“ . Zatímco tento song se dostal na třetí místo, jejich další singl „The Tide is High“ , cover verze pisničky z roku 1965 od skupiny The Paragons (tento song proslavili až Blondie v roce 1980) získal již třetí No.1V roce , přesněji v Dubnu 2002 , Natasha potvrdila že je těhotná( otcem dítěte byl Fran Cosgrave) ale nehodla opustit skupinu a že naplanované tour dotáhne do konce. Natasha ješte stihla natočit videoklip k „The Tide Is High“ a vystoupila na Party in The Park po kterém již musela skupinu opustit protože měla již termín porodu.Během Ledna a Února 2003, Atomic Kitten měli turné přes Jižní Asii,navštívili Singapore, Thajsko a Koreu. Natasha, která porodila syna Joshe ( 24. srpna 2002) vzala svého synka sebou.Americký Debut

V dubnu 2003, vydala skupina album „Atomic Kitten“ v Americe. Do té doby se skupina nikdy nepokoušela uplatnit na Americkém marketu. Album se skládalo z písniček které byly na dvou předchozích albech „Right Now“ a „Feels So Good“ . Promoce k albu začala když se píseň „Tide is High (Get the Feelin) stala součástí soundtracku pro film „The Lizzie McGuire „ (v hlavní roli Hillary Duff)


Album se dostalo na 102 místo v Billboard Chart a tak bylo předurčeno pouze pro pokusy na Evropským a Asijským marketu.Pokus o návrat?
 
 

23. ledna 2004, Natasha oznámila že by chtěla strávit více času se svým malým synem a... Atomic Kitten vydali singl „Someone Like Me/ Righ Now 2004“ jako „sbohem“ všem jejich fanouškům, ale sešli se zase 14. února na Valentýna a věnovali charitě signl „Cradle 2005“ , novou verzi originálního hitu z alba „Righ Now“ . „Cradle 2005“ se dostalo až na 10. místo.


V roce 2005, Atomic Kitten učinkovali na soundtracku disneyvské pohádky Mullan II s písní „ (I Wanna Be) Like Other Girls“ . Píseň byla třetí v pořadí která byla zařazena do soundtracku (první byla Eternal Flame do filmu Parole, druhá The Tide is High do filmu „The Lizzie McGuire“)


28. srpna 2005 společne vystupovali v polském Krakowě jako star of Coca-Cola SoundWave Festival.


V roce 2006, Atomic Kitten nahráli jeden singl „All Together Now (Strong Together) s Goleem VI. , oficiálním maskotem FIFA Světového poháru ve fotbale 2006.Vyšel 6. května 2006 v Německu. Veškerý výdělek tohoto alba putoval na stavbu dětských SOS vesniček.


4.prosince 2006 se skupina opět sešla na jediném vystoupení, benefičním koncertem pro Michaela Shieldsa, uskutečneném v Liverpoolskem Empire Divadle s třemi písněmi mezi nímiž byla i „Whole Again“


31. prosince 2006 Atomic Kitten vystupovali na Ocean Terminal v Hong Kongu na Nokia Novoroční oslavě (v originálu Nokia´s New Year´s Eve Celebration)..Toto vystoupení bylo druhé mezinárodní od doby co se rozešli v roce 2004.

 

 
2008 reunion
 
 

V lednu 2008 Atomic Kitten se vrátili na hudební scénu jako skupina po dlouhých čtyřech letech od té doby co naposled se presentovali jako skupina.


Vydali nový singl „Anyone Who Had A Heart“ cover verzi hitu z roku 1964 od Cilla Black , 27.ledna 2008 jako nesdílnou součást Liverpoolského „Number One Project“

I přes veškeré naděje Atomic Kitten neuvažují o comebacku ale nadále zůstavají součástí Number One Project i přes to že všechny koťátka rozjíždějí svoje vlastní solové kariéry.

 
 

 
Vítejte na stránkách o další skvělé skupině..a to Atomic Kitten!